درباره ما 


در میان هنرهای چندگانه ایرانی که همچون گوهری درخشان بر تارک تاریخ و فرهنگ و تمدن ایران زمین می درخشد ، صنایع دستی مردمان سرزمین آریا  خود حاصل ذوق ، هنر ، سلیقه ، ابتکار و خلاقیت صنعتگران و هنرمندانی است که در راه ساختن و پرداختن رسوم و فرهنگ ایرانی و بخشش این گوهران تابنده به جهانیان ، بردبارانه بار مشقات و سختی های زمانه را در گذر حوادث گوناگون تاریخی به دوش کشیده و همواره از تلالو آن پاسداری کرده اند . 
در ایران شهر ( ایران زمین ) ، شهرها هر کدام ره آورد خود را دارند . هر مسافری که از شهری می گذرد ، دست خالی باز نمی گردد چرا که سفره باز ایرانی مردمان ، بخشش و میهمان نوازی ویژه خود را دارد . اینگونه  از پی سالها و هزاره ها فرهنگ داد و دهش، سوغات هر شهر تجلی یافت . مردمان به هم سوغات شهر خود را پیشکش می کردند . 
«موزه بازار»؛ بازاری است از برای عرضه تمامی آنچه در هزاره های تاریخ ایران ، از هنر و فرهنگ و داد و دهش به یادگار مانده است و در این بازار فرهنگ و هنر ، خوانی گسترده فراهم آمده تا هنرمندان و صنعتگران و تولیدگران صنایع دستی  و سوغات  و هنرهای ظریفه ایرانی کنار هم آیند و در همایشی بی بدیل به عرضه محصولات و دست ساخته های شهر خویش بپردازند. 
موزه بازار ؛ اقامتگاهی است برای بازرگانان صنایع دستی در میان شهرهای ایران ...
موزه بازار ؛ در فضای مجازی این امکان را فراهم آورده تا صنعتگر و هنرمند ایرانی در بستری مناسب تولیدات خود را به معرض نمایش خریداران بگذارد و هدفش ارئه خدمات در جهت عرضه محصولات با قیمت واقعی آن است . 
در موزه بازار هنرمند و صنعتگر ، این صنایع را با قیمت واقعی در اختیار مصرف کننده قرار می دهد و این امر سودی است برای هر دو سوی بازار ؛ اعم از فروشنده و خریدار ...
موزه بازار ؛ پایگاه فعالیت و تلاش هنرمندان و صنعتگراني است که از طرف سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ صنعتگر هنري (داراي كارت صنعتگري) شناخته مي شوند و نیزاینجا پایگاهی است برای مهارت آموزاني كه از طرف سازمان آموزش فني و حرفه اي  داراي كارت مهارت بوده و ﺩﺭ سراسر ایران ﻓﻌﺎلیت میکنند ﻭ ﺍﺳﺎمی ﺁﻧﻬﺎ ﺩﺭ ﺳایت این ﻭﺯﺍﺭتخانه ﺫکر ﺷﺪﻩ است.
در موزه بازار؛ اين نوع غرفه داران باید در ذيل  غرفه  و محصولات خود ضمانت لازم و قوانين ﺧﺪﻣﺎﺕ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻓﺮﻭﺵ براي محصولات خود را نیز ارائه کنند. به این ترتیب مشتریانی که ضمانت ها و  اصالتهاي بی نام و نشان آنها را سردرگم کرده است، میتوانند ضمانت ها و  اصالتهاي معتبر را از نامعتبر شناسایی کنند. 
بدین ترتیب ؛ تمامی محصولات ارائه شده در وب سایت موزه بازار توسط هنرمندان داخل كشور توليد شده  كه در اغلب موارد  موفق به دريافت نشان اصالت محصولاتشان با اخذ مجوزهای لازم، از مجاری قانونی كشور شده باشند . 
لازم به ذکر است از آنجا که موزه بازار شاهراهی برای ارتباط مستقیم تولید کننده گان و مشتریان است ، صنايع دستي و سوغات محلي عرضه شده مشمول ضمانت و گارانتی پس از تحویل به خریدار و عدم استفاده از مهلت 7 روز ضمانت بازگشت نبوده و در صورتی که  با هرگونه ایراد و اشکال اعم از فني و سایر موارد مواجه شوند، بررسی مساله در حوزه صلاحیت موزه بازار نمي باشد و موزه بازار هیچگونه مسئولیتی نسبت به مشکلات مزبور نخواهد داشت.
بنابراین کلیه محصولاتي که در موزه بازار عرضه میشوند اثر دست آفرينان و هنرمندان ايراني است و به هیچ عنوان کالای کار کرده و یا غیر ايراني در سایت موزه بازار به فروش نمیرسد. از این رو است که موزه بازار توليد ايران بودن همه محصولات موجود در وب سایت را تضمین میکند.